UCZELNIA:

Dusza humanisty, umysł ścisłowca – studiuj architekturę!

Zakończyła się pierwsza rekrutacja na studia w murach Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od czwartku, 13 lipca będą przyjmowane dokumenty od osób, które znalazły się na liście zakwalifikowanych na studia.

Na portalu wZielonej.pl charakteryzujemy dla was kierunki studiów. Jednym z nich jest architektura i urbanistyka. Nie są to studia łatwe, ale otwierają wiele możliwości zawodowych, które dają olbrzymią satysfakcję. Zainteresowanie nimi jest duże, ale indeks trzeba sobie wywalczyć na egzaminach wstępnych.

O tym kierunku studiów w Akademickim Radiu Index opowiadała prof. Wanda Kononowicz, kierownik Katedry Architektury i Urbanistyki.

Trzeba mieć wyobraźnię przestrzenną, trzeba mieć swoistą wrażliwość na piękno, na kształty, na bryły. Oczywiście trzeba mieć podbudowę ścisłą, a więc matematyka i logiczne myślenie bardzo pomaga w projektowaniu.prof. Wanda Kononowicz, kierownik Katedry Architektury i Urbanistyki

Predyspozycje przyszłych studentów są sprawdzane na egzaminie wstępnym, który odbywa się z rysunku. Ponadto odbywa się też rozmowa, w której padają pytania z zakresu historii sztuki.

Rozmawia się o architekturze, o malarstwie, o zainteresowaniach. Przede wszystkim ważna jest historia sztuki, a może nawet i teatru, dlatego, że wielu architektów zostaje później scenografami.prof. Wanda Kononowicz, kierownik Katedry Architektury i Urbanistyki

Ważne informacje dotyczące rekrutacji:

W minioną sobotę (8 lipca) zakończyła się pierwsza rekrutacja na Uniwersytecie Zielonogórskim. Listy rankingowe osób zakwalifikowanych do przyjęcia oraz listy rezerwowe zostaną ogłoszone w środę, 12 lipca.

W tym roku nasz uniwersytet przygotował na studia stacjonarne I stopnia 3250 miejsc. W pierwszej rekrutacji zarejestrowało się 6 tys. kandydatów. Warto tez dodać, iż w pierwszej rekrutacji aż na 12 kierunkach zostały przekroczone limity przyjęć (będą na nich listy rezerwowe).

Od 13 lipca (do 17.07) w Biurze Rekrutacji przy al. Wojska Polskiego 69 (sala 101R, I piętro) w godz. 8.00-14.00 przyjmowane będą dokumenty od osób, które znalazły się na listach zakwalifikowanych. Dwukrotnie będą jeszcze ogłaszane listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia z rankingowych z list rezerwowych (18 i 24 lipca).

27 lipca po godz. 12.00 zostaną ogłoszone listy osób przyjętych i nieprzyjętych na studia. Tego samego dnia zostanie ogłoszona druga rekrutacja, w ramach której będzie się można rejestrować elektronicznie do 16 września.

Lista kierunków, na których zostanie otwarta druga rekrutacja będzie znana po 27 lipca.

Powyższe terminy nie dotyczą kierunku lekarskiego!

Na kierunek lekarski rejestracja również zakończyła się 8 lipca, ale ogłoszenie listy rankingowej osób zakwalifikowanych do przyjęcia nastąpi 13 lipca. Natomiast listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia z listy rezerwowej na kierunku lekarskim będą publikowane siedmiokrotnie – ostatnią turę przewidziano na 25 września. Chyba, że wcześniej osoby, które znajdą się na liście zakwalifikowanych, zadeklarują wolę studiowania na UZ i limit miejsc zostanie wyczerpany.

Ogłoszenie listy osób przyjętych i nieprzyjętych na studia na kierunku lekarskim nastąpi do 29 września. Na kierunku lekarskim nie ma drugiej rekrutacji.

Przyjmowanie dokumentów od osób z listy ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA w dniach:

13, 14, 15 i 17 lipca – dotyczy wszystkich kierunków poza kierunkiem lekarskim

14, 15 i 17 lipca – dotyczy wyłącznie kierunku lekarskiego

 W godzinach:

8:00 – 14:00

9:00 – 13:00 – dotyczy wyłącznie soboty 15 lipca br.

W miejscu:

Zielona Góra,   al. Wojska Polskiego 69,  I piętro pok. 101 R

Uwaga!

Składając dokumenty należy posiadać przy sobie oryginały oraz ich kserokopie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: