HOTUCZELNIA:

Drugi nabór na UZ już trwa. Gdzie jeszcze są miejsca? [WIDEO]

Ruszyła druga rekrutacja na Uniwersytecie Zielonogórskim. Chodzi o studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz studia jednolite magisterskie. Nabór prowadzony jest praktycznie na wszystkich kierunkach, wyjątkiem jest wyłącznie kierunek lekarski. Tam prowadzona jest wyłącznie jedna rekrutacja.

Drugi nabór śmiało można nazwać tym uzupełniającym. Mówi Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Tak jak każdego roku, kandydaci na studia składają papiery i rejestrują się na kilka kierunków. Czy też uczelni. Później przychodzi ten moment, kiedy trzeba wybrać. Jedną uczelnię i jeden kierunek. I wtedy automatycznie zwalniają się miejsca. Na różnych kierunkach jest różnie. Na niektórych jest kilka wolnych miejsc, na innych kilkanaście.

W tym roku najwięcej wolnych miejsc zostało na wydziałach technicznych.

Drugi nabór to też szansa dla maturzystów, którym nie do końca poszło na egzaminach. W sierpniu mają szansę na ich poprawę, a do września na złożenie dokumentów na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Druga rekrutacja potrwa do 15 września. Do tego też czasu kandydaci mogą się elektronicznie rejestrować. Wszystkie informacje dotyczące naboru można znaleźć na stronie Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: