UCZELNIA:

Grafiki nie ma, jest ratownictwo medyczne na UZ

Ci, którzy nie zdecydowali się dotąd złożyć papierów na Uniwersytet Zielonogórski albo zastanawiają się nad wyborem uczelni w ogóle, zapewne dobrze przyjmą tę wiadomość. W poniedziałek ruszył drugi nabór kandydatów. Wybierać można spośród 53 kierunków kształcenia.

Wolne miejsca są m.in. na architekturze, biotechnologii, energetyce na Wydziale Zamiejscowym w Sulechowie czy fizyce medycznej na poziomie licencjackim. Jeśli natomiast chodzi o studia magisterskie, uczelnia prowadzi nabór na prawo i psychologię. A na jakie kierunki z pewnością się już nie dostaniemy?

Jest to kierunek grafika. Tam nie zostanie uruchomiony drugi nabór, ponieważ wyczerpano limit miejsc. Pozostałe kierunki prowadzą rekrutację – co prawda są to czasem dwa miejsca albo pięć, ale nabór trwa.Agnieszka Łaszczowska, kierownik Biura Rekrutacji Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dużym jak zawsze zainteresowaniem cieszy się kierunek lekarski. Tu sytuacja może zmieniać się bardzo szybko – wprawdzie 11 lipca ukazała się lista rankingowa, ale uczelnia opublikowała również pierwsze listy rezerwowe. Jest więc prawdopodobieństwo, że miejsca dla kandydatów będą się zwalniać.

Rekrutacja na ten kierunek cały czas trwa – nieustannie (z przerwą w sierpniu), do 27 września. Kierunek jest bardzo specyficzny, listy są cały czas wywieszane. Jeśli w międzyczasie napływają jakieś rezygnacje, są na bieżąco korygowane. W to miejsce jest ogłaszana kolejna grupa osób, które mogą przynosić dokumenty.Agnieszka Łaszczowska

Dokładne wyniki naboru kandydaci mogą sprawdzić po zalogowaniu na swoim indywidualnym koncie.

Od dziś (1 sierpnia) w tegorocznym naborze uczelnia ma również nową propozycję dla kandydatów – ratownictwo medyczne. Nabór na kierunek uruchomiła po tym, jak zgodę na jego prowadzenie wydało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czekaliśmy na zgodę, ale zasady rekrutacji były ogłoszone już w roku ubiegłym, więc nie odbiegają one od pozostałych kierunków. Jest to konkurs świadectw, kandydaci składają dokumenty. Limit miejsc to 30. Wszystkie osoby, które będą miały najlepsze wyniki w rekrutacji, zostaną w ramach tego limitu przyjęte.Agnieszka Łaszczowska

Elektroniczna rejestracja potencjalnych studentów potrwa do 13 września, a listy zakwalifikowanych na studia ukażą się 18 września. Od tego momentu kandydaci będą musieli potwierdzić chęć studiowania na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: