UCZELNIA:

Dostałeś się na UZ? Potrzebujesz GPS-a!

Warsztaty Biura Karier dla studentów pierwszego roku

Początki życia i nauki na uczelni mogą być niełatwe. Poszukiwania listy grup, planu zajęć czy dziekanatu to standard. A do tego trzeba zmienić własny plan dnia. W tym, by spokojnie przeżyć pierwszy rok studiów, pomoże Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Na uczelni odbędzie się seria trzech warsztatów. Najlepiej, by „pierwszaki” brały udział we wszystkich. Na początek – „Uczelniany GPS”.

To jest spotkanie informacyjne. Czekamy na studentów, żeby podpowiedzieć im, gdzie załatwiamy stypendium, jak zwracać się do prowadzącego zajęcia, żeby nie popełnić jakiejś gafy. Podpowiemy, jak znaleźć salę, zorientować się w planie. Wszystkie te rzeczy, które są kłopotliwe na początku roku. Lilia Smoła, kierownik Biura Karier

Dla wielu czas studiów to moment upragnionej wolności. Mimo euforii, warto jednak utrzymać dyscyplinę, gdy planujemy, co będziemy robić w ciągu dnia lub tygodnia.

Zarządzanie sobą w czasie wcale nie jest łatwe. Czy usiąść z koleżanką, czy przygotowywać się do kolokwium? To kolejny warsztat, który proponujemy młodym studentom. Podczas gry interakcyjnej będzie można poznać techniki zarządzania swoim czasem oraz przećwiczyć ich zastosowanie. Poznacie świetne metody zarządzania, tzw. matrycę Eisenhowera, metodę Pareto, metodę 60/40. I co najważniejsze, nauczymy was przekładać zdobytą wiedzę na praktykę.Lilia Smoła

Oba warsztaty odbędą się jutro, 28 września. O 10:00 – początek zajęć pod nazwą „Uczelniany GPS”, a o 13:15 – „Zarządzanie sobą w czasie”. Ich miejscem będzie budynek A-16 na kampusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego przy alei Wojska Polskiego (pokój 103R, z prawej strony budynku).

Już po inauguracji roku akademickiego Biuro Karier organizuje zaś warsztaty „Nabierz wiatru w żagle”. Dzięki zajęciom nowi studenci nauczą się panować nad stresem.

Sprawimy, żeby stres nie był hamulcem, nie był kotwicą, ale pomógł nam nabrać wiatru w żagle. Po prostu, jak śmieją się starsi studenci, te warsztaty pomogą przetrwać pierwszy rok i nie zwariować. Pamiętam swoje ostatnie wakacje. Bardzo się cieszyłam, że zostanę studentką. Ale gdzieś tam z tyłu głowy czaiła się myśl: „jak to będzie?, z kim będę mieszkać w akademiku?, czy sobie poradzę?”. Na te wszystkie pytania pomożemy odpowiedzieć już w pierwszym tygodniu studiowania. Lilia Smoła

Warsztat „Nabierz wiatru w żagle” – 5 października od 11:00, także w pokoju 103R w budynku A-16. Więcej o zajęciach – na stronie Biura Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: