UCZELNIA:

W dwa dni dookoła świata na Festiwalu Nauki

Nie samymi Bachanaliami żyje człowiek, zwłaszcza że nie jest to jedyna uczelniana impreza. Powoli ujawniane są informacje o tegorocznym Festiwalu Nauki, który w tym roku uzupełnia Dni Kultury Studenckiej.

Jeśli po Bachanaliach będzie komuś mało sportu, informujemy, że zbliża się Bieg dla Transplantacji. To najważniejsze wydarzenie pierwszego dnia festiwalu. W tym czasie będą odbywać się również Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Biegu Przełajowym, badania i akcje profilaktyczne, m.in. ocena sprawności narządu ruchu, pomiar poziomu cukru oraz rejestracja dawców szpiku.

Siły po biegu z pewnością zregenerują potrawy z międzynarodowych kuchni. Podadzą je uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, uczestnicy telewizyjnego programu kulinarnego dla dzieci, a także prof. Giorgi Melikidze, prorektor Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Niestandardowo do tematu gotowania podejdzie PWSZ w Sulechowie. Przyszły wydział zamiejscowy zielonogórskiej uczelni zaprezentuje m.in. wykorzystanie ciekłego azotu.

Drugi dzień festiwalu będzie należał do wydziałów, które przygotują warsztaty i pokazy o różnej tematyce. Dzięki fizykom podsłuchamy Wszechświat, a za sprawą informatyków porozmawiamy z robotem. Atrakcje są kierowane do uczniów w różnym wieku. Tym razem obowiązują jednak zapisy na warsztaty. Można ich dokonać na stronie https://webapps.uz.zgora.pl/www_festiwal/public/.

Festiwal Nauki na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędzie się 4 i 5 czerwca.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: