UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Dla socjologa ciekawy jest człowiek [20-lecie UZ]

Jacy jesteśmy jako Lubuszanie? Zdaniem socjologów Uniwersytetu Zielonogórskiego ciekawi. Prof. Dorota Szaban, dyrektor Instytutu Socjologii była gościem ostatniego programu „20 lat Uniwersytetu Zielonogórskiego”.

Przez cały miesiąc gościliśmy na naszej antenie naukowców naszej uczelni z okazji jej jubileuszu. Dziś o socjologii, która jest obecna w naszym mieście dłużej niż istnieje Uniwersytet Zielonogórski.

Socjologia w Zielonej Górze ma 27 lat. W tym czasie zajmowaliśmy się bardzo wieloma rzeczami. Naszym sztandarowym obszarem badawczym jest młodzież. W Polsce jesteśmy znani z analiz transgranicznych. Zajmujemy się też procesami rewitalizacji i szeroko rozumianego włączania społecznego.

Socjologowie uważnie badają mieszkańców naszego regionu. Jaki obraz Lubuszan wyłania się z tych obserwacji?

Jesteśmy bardzo ciekawi i warci poznania. Jesteśmy zdecydowanie inni niż mieszkańcy pozostałych regionów Polskich. My nie jesteśmy rdzenni, tworzymy zlepkową społeczność różnych wartości. Jesteśmy też trochę bardziej otwarci.

Na portalu wZielonej.pl także pozostałe rozmowy z naukowcami naszej uczelni z okazji jubileuszu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: