UCZELNIA:

Dla Erasmusów i nie tylko – kursy języków obcych w Uniwersyteckim Centrum Kształcenia Językowego

Język obcy w trzy miesiące? Zadanie trudno wykonalne, ale możliwe do zrealizowania. W opanowaniu angielskiego, niemieckiego czy nawet greckiego pomóc mogą kursy Uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Językowego, które działa na zielonogórskiej uczelni.

Trwa nabór uczestników do siódmej edycji kursu. UCKJ proponuje naukę wielu mniej i bardziej znanych języków, a także poszerza ofertę.

Angielski cieszy się największą popularnością, niemiecki też, ale mamy w ofercie język francuski, możemy zaproponować kurs języka greckiego czy szwedzkiego. W tym roku pewna nowość – język portugalski. Myślę, że jesteśmy jedyną jednostką w mieście, która ma tak szeroki zakres, jeśli chodzi o języki obce – mówi Beata Brzozowska z Uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Językowego.

Już od początku kursanci powinni nastawić się na intensywne szkolenia. Zajęcia prowadzą wykładowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego, a każde z nich trwają półtorej godziny i odbywają się dwa razy w tygodniu. Podział uczniów na grupy zależy od poziomu znajomości określonego języka.

Kursy są przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych, ale pracownicy Centrum szczególnie polecają je studentom. Mogą oni poprawić swoje umiejętności językowe m.in. przed wyjazdem w ramach programu Erasmus.

Każdy student, który aplikuje (do programu Erasmus – przyp. red.), zdaje u nas egzamin, ponieważ jest on wymagany. (…) Chciałabym więc zachęcić studentów, żeby zgłaszali się, jeśli są zainteresowani wyjazdem.

Ceny kursów wahają się od 580 do 850 złotych. Kwotę można rozłożyć na raty. Wliczono w nią materiały szkoleniowe.

Zapisy przez stronę internetową trwają do końca lutego. Wszystkie kursy rozpoczną się w marcu, zakończą natomiast w czerwcu. Więcej na ten temat – w zapisie audycji “Godzina Rektorska”.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: