UCZELNIA:

Co z kwaterowaniem studentów w akademikach?

Ruszył rok akademicki 2020/2021. I choć w olbrzymiej większości zajęcia odbywają się zdalnie, to są też przedmioty realizowane stacjonarnie. Dlatego część przyjezdnych studentów stara się o miejsca w domach studenckich.

O akademiki, ich dostępność w dobie pandemii, a także sposób kwaterowania w tym semestrze, pytaliśmy prof. Wojciecha Strzyżewskiego, rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zgodnie z zaleceniami sanepidu naszego, powinniśmy kwaterować pojedyncze osoby w pokojach. Zrobiłem rozeznanie wśród rektorów i innych uniwersytetów. Ograniczenia rzeczywiście są i mniej osób zamieszka w akademikach, ale pozwolimy na to, żeby po dwie osoby mieszkały w pokojach akademików.

Rektor zastrzega, że miejsc jest mniej niż w minionych latach. Powód? Część domów studenckich to izolatoria.

Być może będziemy to realizować sukcesywnie już w trakcie października, ale zobaczymy jeszcze, jak sytuacja epidemiczna będzie się rozwijała. Na pewno w związku z tym, że trzy akademiki mamy wyłączone – “Wcześniak”, “SBM” i akademik w Sulechowie – tych miejsc będzie mniej.

Kolejna tura kwaterowania studentów rozpocznie się w poniedziałek, 5 października i potrwa do najbliższego piątku, Będzie prowadzona w godzinach 8:00-15:00. Więcej informacji o akademikach na stronie działu spraw studenckich.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: