UCZELNIA:

Chcesz mieć fach w ręku? Wybierz atrakcyjny i przyszłościowy zawód – poznaj inżynierię środowiska!

„Zakochaj się w inżynierii środowiska” – tym hasłem przyciąga do siebie Instytut Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego, który zorganizował dni otwarte dla uczniów szkół średnich. Energia z odnawialnych źródeł, zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, gospodarka odpadami, jak walczyć ze smogiem – taki jest właśnie obszar działalności inżynierii środowiska, którą można studiować w Zielonej Górze.

Wydarzenie jest kierowane przede wszystkim do uczniów. Może im pomóc w wyborze zawodowej drogi po ukończeniu szkoły.

Mamy niewiele w tym roku klas licealistów, czyli uczniów przedmaturalnych. Raczej przeznaczyliśmy w tym roku nasze dni otwarte dla młodszej młodzieży – klas drugich i trzecich. Chcemy pokazać, jak ważna w tej chwili jest inżynieria środowiska jako dyscyplina. Licealiści najczęściej, już wcześniej, wybierając odpowiednie przedmioty matury rozszerzonej, mają plany na to, gdzie chcieliby startować, jeśli chodzi o rekrutację na studia. A klasy młodsze – mamy nadzieję – zakochają się jeszcze w inżynierii środowiska.prof. Sylwia Myszograj, dyrektor Instytutu Inżynierii Środowiska UZ

Instytut przygotował dla młodzieży propozycje wielu warsztatów. To np. zajęcia, które dotyczą oczyszczania wody, pozyskiwania energii z odpadów komunalnych oraz skał i minerałów.

Warsztaty, które proponujemy w ramach dni otwartych w instytucie, dotyczą tak naprawdę naszej działalności. Także tego, jakie prowadzimy zajęcia ze studentami. Uczniowie będą mogli rozpoznawać różnego rodzaju skały i minerały. „Technosole glebą 2020 roku” – są to warsztaty w pracowni ochrony i rekultywacji gleby. Poznamy właściwości gleb miejskich. „Instalacje w trzech wymiarach” to są warsztaty komputerowe. Mają pokazać, w jaki sposób projektujemy różnego rodzaju instalacje w inżynierii środowiska. Na koniec zaplanowaliśmy quiz pod tytułem „Czy będziesz dobrym inżynierem?”.dr inż. Marta Gortych, adiunkt w Instytucie Inżynierii Środowiska UZ

Partnerem dni otwartych Instytutu Inżynierii Środowiska jest firma, która produkuje armaturę sanitarną. Pokazuje swoje produkty, udziela również porad na temat instalacji i urządzeń sanitarnych. Dni otwarte Instytutu Inżynierii Środowiska potrwają do jutra, do 13 lutego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: