UCZELNIA:

Do biegu, gotowi… a przed startem niezbędni wolontariusze. Szuka ich Wydział Pedagogiki

Jak wiadomo, Wzgórza Piastowskie to teren rozchwytywany przez biegaczy, również tych, którzy startują w zawodach charytatywnych. Okazją do kolejnej pomocy będzie bieg organizowany przez Stowarzyszenie „Nasze Dzieci”. Zanim jednak zawodnicy ruszą na trasę, o wsparcie proszeni są studenci.  

Organizator biegu charytatywnego oraz Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii poszukuje wolontariuszy. Ich zadaniem będzie pomoc w przygotowaniu wydarzenia oraz zapewnienie opieki i zabaw animacyjnych najmłodszym uczestnikom. W zamian studenci otrzymają certyfikat o wolontariacie, wystawiony przez dyrektora Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, na rzecz których odbędą się zawody.

Celem biegu będzie wsparcie finansowe Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zielonej Górze. Wpisowe zawodników zostanie przeznaczone na opłacenie letniego wypoczynku dzieci przebywających w tych ośrodkach. Skorzysta z niego 60 podopiecznych.

Impreza odbędzie się 13 maja o godzinie 11:00 na Wzgórzach Piastowskich.

Spotkanie w sprawie pomocy podczas zawodów będzie natomiast zorganizowane 27 marca o godzinie 18:00 w budynku administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy al. Wojska Polskiego 116 B.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X