UCZELNIA:

Biblioteka w zasięgu ręki

Dwa razy do roku studenci państwowych i prywatnych uczelni stają przed wyzwaniem zaliczenia semestru podczas sesji egzaminacyjnej. To trudny i wyczerpujący okres nocy spędzonych nad książkami i powtarzaniem materiału. W tym czasie uczelniane biblioteki i czytelnie notują  wzmożone zainteresowanie ich usługami, czyli dostępem do oferowanych książek. O ile w dużych akademickich ośrodkach nie ma większych problemów z dostępem do pokaźnej ilości woluminów, o tyle w mniejszych, często jeszcze panuje zasada żywcem z afrykańskiej dżungli, czyli – kto pierwszy ten lepszy. Dla spóźnialskich pozostaje spędzanie długich dni w czytelniach lub masowe kserowanie podręczników.

Ten powtarzalny od lat scenariusz może się jednak zmienić. Gdyż pojawiła się  możliwość skorzystania z zasobów dobrze zaopatrzonej biblioteki bez wychodzenia z domu i czekania w kolejkach na potrzebną książkę i to bez względu na to, gdzie się jest. To rewolucyjne rozwiązanie to IBUK PLUS – aplikacja przygotowana przez Wydawnictwo Naukowe PWN specjalnie z myślą o studentach. To „udomowiona” wersja usługi IBUK oferowanej do tej pory bibliotekom uczelnianym.

Bardzo ważne jest dla nas, aby dotrzeć do naszych najważniejszych czytelników, czyli studentów. To właśnie podczas studiów najczęściej i najwięcej korzystamy z literatury naukowej. Wychodząc naprzeciw zmieniającemu się światu i rewolucji informatycznej jaka dokonuje się na naszych oczach, dajemy w ręce studentów nowoczesne narzędzie. IBUK PLUS to przygotowana specjalnie z myślą o nich aplikacja z dostępem do ponad 3 tysięcy tytułów. To biblioteka naukowa zawsze pod ręką, o każdej porze dnia i nocy – mówi Natalia Wojciechowska, e-commerce manager PWN.

Dzięki IBUK PLUS studenci otrzymują dostęp do e-podręczników, na których można na bieżąco pracować. Poprzez specjalną stronę, na wirtualnych książkach można robić notatki, zestawienia, bibliografie czy zaznaczać interesujące fragmenty (http://vimeo.com/53590235). Co ułatwia w czasie powtarzania materiału szybkie znalezienie potrzebnych informacji. Dzięki temu rozwiązaniu dużo łatwiej przygotować się do egzaminów, referatów itp. Praca z e-książką jest bardzo podobna do sposobu, w jaki studenci korzystają z tradycyjnych papierowych książek czy skryptów (http://vimeo.com/53590009). A wszystko to zawsze pod ręką na komputerze, tablecie czy w telefonie. Dostępne bez wychodzenia z domu przez całą dobę, tak, by każdy mógł uczyć się wtedy, kiedy mu to najbardziej odpowiada.

Autor: Informacja prasowa

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00