LUBUSKIE:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Będzie kontynuacja współpracy pomiędzy UZ, a szkołami średnimi [WIDEO]

Uniwersytet Zielonogórski stawia na współpracę ze szkołami średnimi. Dowodem ma być kolejna umowa. Została ona podpisana pomiędzy Wydziałem Mechanicznym, a Zespołem Szkół Technicznych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, nazywanego potocznie “Elektronikiem”. 

Głównym celem współpracy ma być podwyższenie poziomu nauczania w szkołach. Wspólne projekty są także szansą na przekonanie młodzieży do studiowania właśnie na UZ. Mówi prof. Władysław Papacz, dziekan Wydziału Mechanicznego.

Mamy mniej studentów w stosunku do innych wydziałów, a to skutkuje tym, że nasi studenci mają lepszy dostęp do laboratoriów. Mają miejsce i jest dla nich miejsce. Mają lepszy dostęp do prowadzących zajęcia. Łatwiej mogą rozwiać swoje wątpliwości. Dydaktycy mają dla nich dużo czasu.

Rozwijanie pasji, a w przyszłości spełnianie się w sferze zawodowej, będzie możliwe dzięki udostępnieniu uczniom sal laboratoryjnych na uczelni. Mówi Mariusz Kita, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze.

To jest jakby kluczowa sprawa, bo uczelnia ma inne możliwości. Ich sale są inaczej wyposażone. To będzie dla nas na pewno ogromne uzupełnienie, pomoc.

Drugą placówką, która została objęta patronatem przez UZ, jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Dyrektor “Elektronika” – Stanisław Rogulski – podkreśla, że to nie pierwsza umowa pomiędzy uczelnią, a reprezentowaną przez niego placówką.

Uczniowie kierunków mechanicznych będą mogli później też kontynuować studia kierunkowe. Bo powstają nowe specjalizacje. Dalsza współpraca ma więc na celu przygotowanie zarówno do studiowania, jak i do późniejszej pracy. Szczególnie chodzi o mechaników, których brakuje nam. I każdy to odczuwa.  

Podpisanie umów patronackich można zatem uznać za zacieśnienie istniejącej już współpracy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: