UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Będzie kolejna edycja Biegu dla Transplantacji. I to uroczysta, bo połączona z obchodami 20-lecia UZ

Już 7 maja ruszają zapisy na 6. Bieg dla Transplantacji. Organizatorem sportowego wydarzenia jest Uniwersytet Zielonogórski. Tradycyjnie już będzie to bieg charytatywny. Jego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy na temat pobierania i przeszczepiania narządów oraz komórek krwiotwórczych. Jest to też świetna okazja do popularyzacji biegania i propagowania zdrowego trybu życia.

Ze względu na pandemie i towarzyszące jej restrykcje tegoroczna edycja biegu będzie jednak zdecydowanie inna niż poprzednie.

W biegu może wziąć udział 300 zawodników. Ten limit może naprawdę szybko się wyczerpać. Proponujemy więc już 7 maja się zapisać. Biegniemy sami. Nie biegniemy grupowo. Każdy z zawodników musi pokonać trasę 6 km, potem ją udokumentować i przesłać na wydarzenie, które mamy na naszych mediach społecznościowych. 

Start biegu zaplanowano na 7 czerwca. Meta 13 czerwca. Data nie przypadkowa – 7 czerwca to urodziny UZ. Bieg dla Transplantacji jest bowiem jednym z elementów programu obchodów jubileuszu 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dlatego też, żeby zaakcentować to wydarzenie, zawodnicy muszą rozpocząć bieg 20 minut po pełnej godzinie. A wszystko po to żeby pomóc.

Wpisowe to tylko 20 zł. Tylko i aż. 20 zł dlatego, że zbieramy dla dziewczyn – Ani i Martyny, które są po przeszczepach nerek. Leczenie po tym przeszczepie musi być kontynuowane całe życie, dlatego też zawsze będą im potrzebne środki finansowe. A jeżeli możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, to dlaczego tego nie zrobić. 

Szczegółowy regulamin dotyczący wydarzenia znajdziecie na stronie Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: