UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Bachanalia w 2020 roku – odwołane! Czy coś czeka studentów w zamian?

To miała być wyjątkowa impreza dla studentów i absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jubileuszowe, 50. Bachanalia, pierwotnie przełożone z maja na październik, nie odbędą się w tym roku. Organizatorzy Dni Kultury Studenckiej tłumaczą, że ich decyzja jest podyktowana względami bezpieczeństwa i nie są w stanie sprostać wymaganiom, które dotyczą imprez masowych.

Informację potwierdził Marcin Owsiany ze Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów „Uzeciak”.

Można powiedzieć, że decyzję podjęliśmy w ostatniej chwili. Bardzo chcieliśmy zobaczyć, jak wypadnie Winobranie, przede wszystkim – jak zachowają się ludzie w obecnych okolicznościach. Niestety, nie rozwiało to naszych wątpliwości. Doszliśmy do wniosku, że nie jesteśmy w stanie jako organizatorzy zapewnić należytego bezpieczeństwa uczestnikom imprezy. Trochę też nie wierzymy w to, że uczestnicy będą przestrzegać reguł, które ewentualnie byśmy narzucili w związku z zabezpieczeniem imprezy. Przełożyliśmy ją na następny rok.

Marcin Owsiany przyznaje, że rezygnacja z Bachanaliów w tym roku nie była łatwą decyzją. Osoby zaangażowane w imprezę włożyły wiele pracy, by zaprosić artystów, zorganizować zjazd absolwentów i inne atrakcje. – Nie możemy powiedzieć, że masa pracy pójdzie na marne, bo na pewno część z niej zaowocuje w roku następnym – dodaje przedstawiciel „Uzeciaka”. W planach jest symboliczne przywitanie nowych studentów na uczelni, choć będzie zależeć od tego, ile osób faktycznie przyjedzie do Zielonej Góry.

Przede wszystkim chcemy zobaczyć, jak będą wyglądały w praktyce studia hybrydowe – ile osób wróci do Zielonej Góry, ile osób będzie mieszkać w domu studenta. Mamy przewidzianych kilka akcji i atrakcji dla nowo przybyłych studentów. Na pewno coś w październiku wspólnie z samorządem studenckim zorganizujemy. Nie chcemy jeszcze powiedzieć, co dokładnie, bo czekamy na rozwój sytuacji, ale myślimy o powrocie do kina plenerowego, które bardzo fajnie sprawdzało się też w latach ubiegłych.

Co z wykonawcami, którzy mieli wystąpić na bachanaliowych koncertach? Przypomnijmy, że w tym roku gwiazdą miał być m.in. Krzysztof Krawczyk i zespół Łydka Grubasa. – Mamy nadzieję, że część wykonawców zagra u nas w roku następnym. Niestety, nie jest to takie proste, żeby już dzisiaj cokolwiek potwierdzić, dlatego że wielu artystów zawiesiło na razie bookowanie koncertów – wyjaśnia M. Owsiany. Pierwsze informacje o koncertach mają być znane na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: