UCZELNIA:

Bachanalia (lada chwila) go! Szykujcie lasery na paradę!

Minione wakacje upłynęły pod znakiem szaleństwa szukania Pokemonów. Na wzór Pokemon GO! Parlament Studencki szykuje bachanaliową atrakcję. Mowa o projekcie Bachanalia GO!

Tym razem nie będziemy zbierać żadnych bachanaliowych stworków, a qr cody.

Czyli te obrazeczki czarno-białe. Skanujemy je telefonem, zbieramy, a później możemy wygrywać nagrody. Szczegóły na wydarzeniu na Facebooku – informuje Beata Mucha, rzecznik Bachanaliów 2017.

To nowość Dni Kultury Studenckiej, ale nie zabraknie także stałych punktów programu. Oficjalnie imprezę w poniedziałek (29.05) otworzy o 16:00 Volleyball Student Cup. W hali przy ul. Prof. Szafrana będzie siatkarska rywalizacja, a o tej samej godzinie w klubie WySPa rozpoczną się zmagania wokalne w ramach UZ Factor. Po sportowo-artystycznych emocjach o 18:00 na Kampusie B rozpocznie się Wielkie Grillowanie, czyli impreza, bez której wielu żaków nie wyobraża sobie Bachanaliów. Podobnie jest z Paradą Bachanaliową, ale ta tym razem odbędzie się w środę (31.05). Zmianie ulega też godzina. Studenci przejdą przez miasto o 20:00. Wieczorna sceneria jest nieprzypadkowa. Będą lasery związane „Gwiezdnymi Wojnami”. Taki jest też motyw przewodni tegorocznej parady.

Ruszamy tradycyjnie z ul. Prof. Szafrana na Kampusie A, obok hali UZ. Tam się formujemy i ruszamy w miasto. Parada ma taką samą trasę, zakończy się na deptaku. Tam będzie rozstawiona scena bachanaliowa, na której liczymy, że prezydent nam da klucze do miasta. Będą tańce, pokazy, lasery. Gwiezdne Wojny po prostu – przyznaje Mucha.

Więcej o bachanaliowych atrakcjach poniżej w całej rozmowie z Beatą Muchą. Tutaj znajdziecie cały program tegorocznych Dni Kultury Studenckiej.

Godzina Rektorska – Beata Mucha

O Bachanaliach piszemy także tutaj.

Program Bachanaliów: jest muzycznie, sportowo i odjazdowo [Bachanalia 2017]

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X