UCZELNIA:

Pasja artystyczna, misja społeczna, zacięcie projektowe – wykapany student architektury wnętrz!

Kontynuujemy prezentację kierunków, które można studiować na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dziś architektura wnętrz, czyli nie tylko sztuka dobrego ustawienia mebli w domu, ale również ich projektowanie, dostosowanie do pomieszczenia, budynku i stylu. Czy nie wystarczy dosunąć sofę do ściany? Otóż nie.

Wielu studentów podejmuje naukę na kierunku architektura wnętrz. Czego można się tam nauczyć? Stereotypowo mawia się, że jest to jedynie sztuka użytku własnego. Zacznijmy od tego, jakie trzeba mieć predyspozycje, aby zostać architektem wnętrz?

Jak ktoś ma pasję artystyczną w sobie, a jednocześnie zacięcie projektowe, ma też trochę misji społecznej. Chce też tworzyć w życiu coś praktycznego, a jednocześnie być artystą, tu sztuki projektowe są częścią sztuki, która pozwoli nie tylko zrealizować siebie jako wybitnego twórcę, a także tego, kto zrobi coś dla ludzkości, dla innych, zapisze się jakoś w historii, ale również pozwoli mu stworzyć coś niezwykle praktycznego. Coś, czym inni będą mogli się cieszyć, co będzie można używać, co wejdzie do produkcji i pojawi się w domach. Sztuki projektowe, a własnie w sztukach projektowych lokowana jest architektura wnętrz, pozwalają nam na tego typu kreację.Piotr Szwiec, Wydział Artystyczny UZ

Omawiany kierunek rozwija w trzech specjalizacjach m.in. projektowania, o którym mówił wykładowca.

Mamy architekturę wnętrz, mamy projektowanie wystaw i projektowanie mebla oraz trochę mniejszą specjalność, ale którą też można studiować, to jest właśnie projektowanie terenów zielonych.Piotr Szwiec, Wydział Artystyczny UZ

Zaglądajcie na nasz portal. Niebawem informacje o innych kierunkach, które można studiować na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: