AZS:UCZELNIA:

Akademicy przegrywają ze Śląskiem

Faworyzowany Śląsk Wrocław lepszy od PKM-u Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Goście ze stolicy Dolnego Śląska wygrali w sobotni wieczór w hali UZ 29:21.

Wynik nie oddaje przebiegu całego spotkania. Przez większość akademicy nawiązywali równorzędną walkę. Zaczęli od świetnych interwencji Jakuba Siedleckiego. Do przerwy przegrywali jednak 8:13. Drugą połowę zaczęli obiecująco i pogoń zwieńczyli w 48 minucie, gdy Oskar Górecki rzucił bramkę na remis po 17. Radość nie trwała jednak długo. Błyskawicznie dwoma kontrami – Daniela Tkaczyka i Bartosza Markiewicza odpowiedzieli jednak goście i prowadzenia już nie oddali, co więcej – powiększyli je.

Dla akademików najwięcej bramek – 6 rzucił Adrian Franaszek. Katem zielonogórzan był Markiewicz – 9 bramek, a w drugiej połowie bardzo skuteczny był też Tkaczyk – 6 trafień.

W poniedziałek część ligowców udaje się reprezentować uczelnię do Katowic na turniej finałowy Pucharu Polski. W kolejny weekend zielonogórzan czekają derby w Gorzowie ze Stalą.