UCZELNIA:

Agata Buzek gościem specjalnym FrankoFilmu

W ostatni weekend maja już po raz trzynasty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych, czyli FrankoFilm. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest tematyka recyklingu.

Organizatorki zapewniają, że to impreza nie tylko dla studentów filologii romańskiej. Otwarcie festiwalu w piątek w Lubuskim Teatrze, 26 maja o 19:00. W sobotę od 10:00 rozpocznie się całodniowa projekcja filmów krótkometrażowych.

W tym czasie będą prezentowane filmy krótkometrażowe po francusku z napisami polskimi, żeby większa ilość osób zrozumiała o co chodzi. Wstęp jest wolny. Warto też wspomnieć, że gościem honorowym festiwalu będzie Agata Buzek, która występuje w filmie „Niewinne” – zachęcały Olga Kurek i Arleta Sidorkiewicz, organizatorki festiwalu.

Zwycięzców poznamy na uroczystej gali, którą zaplanowano w sobotę na godzinę 19:00. Ponadto w niedzielę o 11:00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbędą się warsztaty, które poprowadzi Agata Buzek.

Więcej o FrankoFilmie posłuchacie w całej rozmowie Mateusza Kasperczyka w Godzinie Rektorskiej. Więcej informacji również na fanpage’u festiwalu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: