UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Z AEGEE i Mateuszem Koszelą do Birmy

Mateusz Koszela stwierdził, że przeżyje jedną z najważniejszych przygód w swoim życiu. Dlatego też zdecydował się na wyprawę autostopem po Azji. Co działo się przez 126 dni?

Wyruszył z Nowogrodu Bobrzańskiego, a zaledwie kilka tygodni później cieszył się piękną pogodą i zupełnie inną mentalnością ludzi. Mateusz zapragnął również pomóc tym, którzy pozwolili mu inaczej spojrzeć na świat. Wykreował charytatywną akcję Podaj piłkę dzieciom. Podróżował po szkołach i wioskach, aby spróbować uszczęśliwić najmłodszych z Azji. Udało się to ze wzajemnością. Przełomowym momentem w podróży i życiu 23-letniego Mateusza był wolontariat w południowo-wschodniej Kambodży. Nauczał tam języka angielskiego, a dzieciom kupił 90 piłek, dał książki i zeszyty, ale nie tylko…

Mateusz Koszela

Wyprawa Autostopem w Świat Sportu okazała się zmienić jego samego. I właśnie wspomniana pizza pokazała mu inne spojrzenie na świat. Posłuchajcie sami.

Mateusz Koszela

Więcej o akcji Mateusza usłyszycie podczas spotkania „Dowiedz się z AEGEE”, które odbędzie się 17 stycznia o godzinie 18:00 w pokoju 14 przy ulicy Podgórnej 50B. Wydarzenie będzie bezpośrednio nawiązywało do podróży autostopem do Birmy na Mistrzostwa Azji Południowo-Wschodniej w piłce nożnej.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X