UCZELNIA:

Aby śpiewająco zdać egzamin na studia i poznać uczelnię – warto przyjść do Instytutu Muzyki!

Dla wielu to nadal nowa wiadomość, ale kierunki muzyczne są w ofercie nie tylko ukierunkowanych na to akademii. Na lokalnym gruncie tą artystyczną działką zajmuje się Uniwersytet Zielonogórski. Kulisy odsłoni podczas dni otwartych w Instytucie Muzyki.

Dla przykładu, na poziomie licencjackim można studiować edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej. Do wyboru jest specjalność ogólna bądź wokalna. 3 lata trwają również studia na kierunku jazz i muzyka estradowa, które można uzupełnić o moduł związany z pracą kompozytora. Krokiem do pomyślnej rekrutacji jest na ogół pozytywny wynik egzaminu wstępnego.

Interesujemy się przede wszystkim predyspozycjami danego kandydata. Na egzaminach nie wymagamy jakiejś bardzo specjalistycznej wiedzy. Po prostu sprawdzamy, czy dana osoba ma słuch muzyczny, poczucie rytmu, czy ma szansę rozwinąć się w tej dziedzinie. Mamy swoje sposoby, by to sprawdzić. Jeśli dana osoba rokuje i wyraża taką chęć, to zostaje naszym studentem.dr Katarzyna Kwiecień-Długosz

Indywidualne konsultacje, na których można sprawdzić swoje predyspozycje, odbędą się w trakcie dni otwartych Instytutu Muzyki. W sumie cała oferta warsztatów i pokazów będzie podzielona na trzy bloki.

Są warsztaty, które umożliwiają wejście na zajęcia z naszymi studentami i poobserwowanie, jak studenci pracują. Na przykład warsztat chóralny, gdzie możemy obserwować pracę z chórem. Drugi typ to są zajęcia praktyczne przewidziane dla uczestników. Tu przede wszystkim polecam warsztaty wokalne. Trzeci typ warsztatów czy prezentacji – koncert studentów jazz i muzyka estradowa. Zaśpiewają oni i zagrają standardy jazzowe i popularne piosenki.dr Katarzyna Kwiecień-Długosz

Dni otwarte Instytutu Muzyki odbędą się między 19, a 22 marca. Program wydarzenia na stronie imu.uz.zgora.pl/dni-drzwi-otwartych-w-instytucie-muzyki.

dr Katarzyna Kwiecień-Długosz

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: