UCZELNIA:

Absolwent UZ: Mogę przebierać w ofertach pracy!

Czym różnią się studia w Polsce i w Niemczech? O tym Paweł Dekiert, jeden z absolwentów zintegrowanego nauczania. – Przede wszystkim podejściem do całości. Student w Niemczech ma ogromne możliwości wybrania tego co na prawdę go interesuje, a nie trzymania się sztywno planu zajęć przygotowanego przez uczelnię – wyjaśnia Paweł. – To jest niby jedna dodatkowa linijka w CV, ale w rzeczywistości każde moje podanie spotyka się z odzewem i na prawdę mogę przebierać (w ofertach pracy – red.) – cieszy się absolwent zintegrowanych studiów.

Prof. Andrzej Pieczyński potwierdza, że zapotrzebowanie na absolwentów zintegrowanych studiów polsko – niemieckich jest bardzo duże. – W czasie Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka rozmawialiśmy z przedstawicielami przemysłu. Firmy polsko – niemieckie pytały czy mogą uzyskać kolejnych absolwentów przygotowanych językowo oraz zawodowo – tłumaczy prof. Pieczyński.

Cała piątka jest absolwentami Zintegrowanych Studiów Zagranicznych Technische Hochschule Mittelhessen (dawniej: Fachhochschule Giessen-Friedberg) i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Są oni ostatnimi studentami, którzy studiowali na UZ w ramach jednolitych (pięcioletnich) studiów magisterskich. Ich następcy, którzy uczestniczą w Zintegrowanych Studiach będą już absolwentami studiów I stopnia, a na uczelni  niemieckiej realizują studia magisterskie.

Podwójne dyplomy odebrało pięciu studentów:

· Dawid Sadji (kierunek elektrotechnika),
· Marcin Kisielewicz (kierunek elektrotechnika)
· Paweł Dekiert (kierunek informatyka)
· Paweł Dąbrowski (kierunek informatyka)
· Paweł Solecki (kierunek informatyka)

Autor: Karol Tokarczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00