UCZELNIA:

2016 z błyskiem w oku Uniwersytetu Zielonogórskiego

Mijający rok można uznać za udany dla Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wiele nagród, odznaczeń i międzynarodowych sukcesów.

Nie będziemy trzymać się chronologii, a z głowy spróbujemy przypomnieć Wam, co działo się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Do sukcesów na pewno należała nominacja do nagrody Nobla dla badaczy fal grawitacyjnych. W zespole znalazła się prof.  Dorota Gondek-Rosińska z naszej uczelni. Głośno mówiło się również o patencie szyfrującym, który powstał w Parku Naukowo-Technologicznym. Niesłychanym wyróżnieniem była nagroda Innowacyjności, która również została nadana placówce w Nowym Kisielinie. Pamiętacie, jak kilka tygodni temu japoński grand trafił do rąk jednego z wykładowców Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu? Akademicki Związek Motorowy również znalazł się na podium jednego z międzynarodowych konkursów technicznych. Studenci natomiast ponownie mogli się cieszyć wysokimi stypendiami i nagrodami od Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta, czy też od klubu Zielona Razem.

Wielu z naszych wykładowców podniosło swoje stopnie naukowe i otrzymało medale oraz krzyże zasług od prezydenta RP. Do wszystkich wymienionych informacji oraz wielu więcej możecie dotrzeć przez nasz portal wzielonej.pl.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: