UCZELNIA:

20 lat na jazzowo-swingowej drodze. Jubileusz Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego

To już dwie dekady, odkąd „niosą go swingu skrzydła”. Z okazji 20-lecia swojego istnienia Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na serię koncertów. Na nich, jak zawsze – muzyka i artyści z najwyższej półki.

20 lat dało Big Bandowi mnóstwo koncertów, w tym występów z gwiazdami muzyki jazzowej, nagranych płyt oraz nagród. Na scenie towarzyszyli m.in. Ewie Urydze, Urszuli Dudziak, Piotrowi Baronowi i Maciejowi Sikale. Przez wiele lat Big Band pozwolił też rozwijać muzyczne talenty, m.in. absolwentom kierunku jazz i muzyka estradowa.

Współpraca jest otwarta, orkiestra się na nią otwiera. Ale muszę powiedzieć, że od kilku lat skład się utrzymuje. Kiedyś to byli studenci, teraz absolwenci, ale również i wykładowcy. Studenci, którzy skończyli studia, powracają do nas jako wykładowcy i także grają w naszym big bandzie. To gwarantuje stabilność i możliwość realizacji ciekawych i wymagających programów. Oczywiście studenci również mają szansę grać w orkiestrze. Staramy się także promować wokalistów, którzy studiują na kierunku jazz i muzyka estradowa.prof. Jerzy Szymaniuk

Swój jubileusz Big Band będzie świętował aż poczwórnie. Początek już niedługo, bo 21 czerwca o 19:00. Na koncercie „20 Years in Full Swing” zaśpiewają Andrzej Dąbrowski i Wojciech Myrczek oraz absolwentki Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego – Marcelina Bienkiewicz i Magdalena Janicka.

Kolejne koncerty planowane są w październiku, listopadzie i styczniu. Będzie to m.in. występ poświęcony pamięci Andrzeja Zauchy. Szczegóły o cyklu koncertów w zapisie całej rozmowy.

prof. Jerzy Szymaniuk

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: