ROZMOWA NA 96 FM:

Żużlowcy dają dobry przykład. W piątek zamalują graffiti

– Mamy nadzieję, że akcja z udziałem żużlowych idoli będzie procentować na przyszłość, a może nawet tym, którzy bazgrali po murach zrobi się wstyd – mówi Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem i jeden z zielonogórskich Pogromców Bazgrołów.

W piątek do akcji zamalowywania nielegalnego graffiti przystąpią żużlowcy Falubazu. Zielonogórzanie będą spędzać czas w mieście w ramach akcji „60 godzin z Falubazem”. I dwie godziny z tego harmonogramu poświęcą na zamalowanie muru naprzeciwko Centrum Przesiadkowego.

Jak stoimy przodem do Centrum Przesiadkowego, to ten mur jest z tyłu. Jest strasznie “pobazgrany” od wielu lat. Kiedyś próbowaliśmy te napisy zamazać, ale czerwona cegła ma to do siebie, że nie da się. Właściciel wyraził zgodę, konserwator zabytków też. Wszystko jest na legalu!Paweł Wysocki, Zielona Razem

Później w tym miejscu powstanie żużlowy mural, ale ścianę przygotują sami żużlowcy.

Zrobimy tylko podkład i później Stowarzyszenie Kibiców Tylko Falubaz namaluje tam mural. Zawodnicy, mimo, że świetni ludzie nie potrafią pewnie tak fajnie malować, ja też nie mam takich zdolności. Chcemy zwrócić uwagę na problem, choć u nas nie ma problemu na taką skalę, jak np. w Krakowie, skąd akcja Pogromców Bazgrołów pochodzi. Tam kibice Cracovii i Wisły, że posłużę się kibicowskim językiem, “dojeżdżają się”.Paweł Wysocki, Zielona Razem

Żużlowcy będą działać wspólnie z Pogromcami Bazgrołów w piątek od 15:00 do 17:00. Cała Rozmowa na 96 FM na portalu wZielonej.pl. W programie także komentarz dotyczący amfiteatru, jak również remontu kąpieliska w Ochli.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: