ROZMOWA NA 96 FM:

Zielona Góra stolicą charytatywnych imprez?

5. Bieg Jeża podsumowany. Organizatorzy opowiedzieli o efektach zbiórki na rzecz zwierząt ze schroniska, ale także dziękowali – wolontariuszom, kibicom i sponsorom, którzy wsparli imprezę.

Jednym z organizatorów jest Arkadiusz Dąbrowski. Szef miejskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego podsumował kolejną edycję biegu dla zwierząt, która odbyła się 4 listopada. Na starcie pojawiło się wówczas 600 biegaczy.

Tak dużo ludzi dobrej woli zgłasza się do nas co roku, że postanowiliśmy się im odwdzięczyć. Czasem list gratulacyjny, dyplom jest dla tych ludzi wielką rzeczą. Każdy jest częścią składową całości. My tylko koordynujemy to w jakiś sposób. Wygranymi tego biegu są zwierzaki. One nie wyrażą słów wdzięczności, ale gdyby mogły, to byśmy z pewnością usłyszeli kilka ciekawych rzeczy.Arkadiusz Dąbrowski

Bieg Jeża, Bieg Gladiatora, Bieg Dobrych Mikołajów i wiele innych charytatywnych imprez tego typu przywołuje pytanie, czy Zielona Góra jest stolicą biegów, w których na pierwszym miejscu nie jest rywalizacja, a chęć niesienia pomocy?

Mieszkam w Zielonej Górze ósmy rok i ja jestem zszokowany aktywnością oddolną do wszelkiego rodzaju inicjatyw. Ja nie mówię o biegach, także o innych imprezach, w których organizacje włączają się mieszkańcy. Mnie to cieszy. Nie przyjmują biernej postawy, tylko aktywnie uczestniczą w życiu miasta. Naprawdę oceniam wysoko aktywność oddolną mieszkańców, która przejawia się w takich imprezach jak Bieg Jeża.Arkadiusz Dąbrowski

W programie także m.in. o spotkaniu szefa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza z prezydentem Januszem Kubickim. Cała audycja poniżej.

Rozmowa na 96 FM 23-11

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: