ROZMOWA NA 96 FM:

Zadłużaj się, kupuj i wynajmuj? Dr Binek: muszę przestrzec…

Mieszkaniowy boom trwa w najlepsze, chętnych na nowe M nie brakuje, sporo ludzi decyduje się na kupno mieszkania na kredyt, a następnie wynajem.

O mieszkaniach najpierw okiem ekonomisty, a potem radnego mówił dr Zbigniew Binek. Ekonomista Uniwersytetu Zielonogórskiego w kupowaniu na kredyt, a następnie wynajmowaniu mieszkań zaleca rozsądek, bo ta tendencja nie będzie trwała wiecznie.

Jako ekonomista muszę przestrzec przed bąblem spekulacyjnym, który może się utworzyć. Jeżeli w krótkim czasie dużo mieszkań jest sprzedawanych i cena idzie w górę, to trzeba zauważyć, że za jakiś czas tendencja może się odwrócić. Warto dzisiaj kupić mieszkanie i je wynajmować. Pytanie, jak długo będziemy znajdować wynajmujących, bo skoro opłaca nam się wynajmować, to wynajmujący też marzą o swoim mieszkaniu, żeby nie płacić wynajmującemu. Jeżeli się okaże, że wynajmujących będzie zbyt mało, a osoby, które nie mają mieszkania dla siebie, tylko pod wynajem będą miały problem ze znalezieniem chętnego.dr Zbigniew Binek

Binek jako radny Zielonej Razem w Rozmowie na 96 FM mówił też o ekskluzywnym wieżowcu, który miałby powstać przy rondzie PCK. – Należy się cieszyć, że coś tam powstanie – przyznał Binek, dodając jednocześnie, że dyskusja na temat ilości pięter, mieszkań, usług czy miejsc parkingowych jest przedwczesna, tym bardziej, że analiza geologiczna tego terenu nie została jeszcze wykonana.

Myślę, że to byłby wieżowiec ekskluzywny, w którym na dole byłby hotel, a na górze ciekawe apartamenty. Wydaje mi się, że dla Zielonej Góry byłoby to wskazane. Jak goście przyjeżdżają, to chcą gdzieś nocować, olbrzymi problem mamy w Winobranie. Gdyby powstał kolejny hotel, który oferowałby miejsca pracy, a w razie gdyby coś poszło nie tak, to ryzyka nie bierze na siebie miasto, tylko właściciel hotelu.dr Zbigniew Binek

Na ostatniej sesji radni byli za przyjęciem uchwały w sprawie przystąpienia do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego tego miejsca.

Rozmowa na 96 FM 03-04

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: