ROZMOWA NA 96 FM:

Z frekwencją, jak z wydarzeniem na Facebooku. Wielu się „interesuje”, ale czy pójdzie? Kampania okiem politologa

To już definitywnie ostatnia prosta przedwyborczej kampanii. Od północy obowiązywać będzie cisza wyborcza, a w niedzielę Polacy wybiorą posłów i senatorów.

Jaka to była kampania wyborcza w kraju? Jak o głosy wyborców walczyli lubuscy kandydaci do Sejmu i Senatu? O tym w Rozmowie na 96 FM mówił prof. Łukasz Młyńczyk. Politolog Uniwersytetu Zielonogórskiego zabrał głos w sprawie wyborczej frekwencji. – Niektórzy uważają, że będzie kosmiczna, ale nie wiem. Niby dużo ludzi deklaruje, ale czy pójdzie? – Zastanawiał się naukowiec naszej uczelni.

Wskazałbym około 60%. Myślę, że można zaryzykować i to w moim przekonaniu byłoby bardzo dobrze. Nie będę też zaskoczony, jeśli ta frekwencja zostanie przekroczona.prof. Łukasz Młyńczyk, politolog Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prof. Młyńczyk pokusił się również na antenie Radia Index o wskazanie liczby mandatów dla poszczególnych ugrupowań w regionie.

Wydaje się, że prawdopodobna jest symulacja, która mówi o podziale 6 – 4 – 2, czyli 6 PiS, 4 Koalicja Obywatelska i 2 mandaty Lewica. Myślę, że największym wygranym jest Lewica, bo ona przy każdej symulacji bierze 2 mandaty. Może być tak, że PSL weźmie 1 i wtedy będzie podział 5 – 4 – 2 – 1. Raczej nie zakładam, że to będzie 5 – 5 – 2, bo symulacje tego nie pokazują. Wydaje się, że ta przewaga PiS-u jest większa niż te najbardziej pozytywne dla Koalicji Obywatelskiej sondaże, mówiące o 2,5% przewagi. prof. Łukasz Młyńczyk, politolog Uniwersytetu Zielonogórskiego

Cała Rozmowa z politologiem naszej uczelni na portalu wZielonej.pl i na Facebooku. Wybory parlamentarne w niedzielę, 13 października. Głosować będzie można w godzinach od 7:00 do 21:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: