ROZMOWA NA 96 FM:

Z Babimostu polecimy na wschód Europy? „Mamy bardzo dużo gości z tych terenów”

24 czerwca odbędzie się pierwszy lot czarterowy z portu w Babimoście do Turcji. W tym sezonie po raz pierwszy z naszego lotniska będzie można udać się bezpośrednio na zagraniczne wakacje.

Będzie 15 takich operacji w tym roku – informuje Sławomir Kotylak, radny Koalicji Obywatelskiej oraz dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego. Gość Rozmowy na 96 FM liczy, że za przykładem pierwszego touroperatora pójdą kolejni.

Konkurencja też podgląda touroperatorów. Ja myślę, że to jest dobry prognostyk na to, że za chwilę będziemy mieli dużo więcej połączeń, nie tylko do Turcji. Rok temu były przymiarki do Turcji i Bułgarii innego touroperatora. Wycieczki świetnie się sprzedały, niestety touroperator nie był w stanie zapewnić maszyny do obsługi tych wycieczek, co skończyło się przeniesieniem lotów do Wrocławia i Poznania. Widać ten touroperator był bardziej zaradny i będzie realizował operacje.Sławomir Kotylak

Ponadto wciąż czynione są starania, aby z Babimostu latać do innych europejskich stolic. Znane są wybory lubuszan, dokąd chcieliby latać.

Jak to mówią wszyscy przewoźnicy, Londyn sprzeda się zawsze, ale także kierunek wschodni. Ukraina: Lwów, Kijów, czy Białoruś: Mińsk. To zainteresowanie wynika z tego, że mamy bardzo dużo gości w województwie z tych terenów, którzy nie chcieliby poświęcać całego tygodnia na dojazd w tę i z powrotem, tylko weekend. Myślę, że ceny byłyby na porównywalnym poziomie z transportem kołowym.Sławomir Kotylak

Radny podkreśla, że dziś podróżowanie samolotem jest standardowym sposobem przemieszczania się po świecie, a nie luksusem. Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: