HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Wsiąść do pociągu i …pojechać do Jeleniej Góry

Jak wyglądać będzie podróż pociągiem w dobie obostrzeń covidowych? O co powinni zadbać podróżni? Między innymi takie tematy podejmowaliśmy z naszym gościem w „Rozmowie na 96 FM”.

A była nim Marzena Skubiszyńska, pełniąca obowiązki dyrektora Polregio w regionie lubuskim. Od dziś wchodzą bowiem obostrzenia. Co się może zmienić i o co należy zadbać?

Pasażerowie musza zadbać o swoje bezpieczeństwo. Nie zmieniają się zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa maseczką. W pociągach nie wprowadzono na ten moment zmniejszonej liczby pasażerów, wobec tego dystans zachowujemy w miarę możliwości.

Naszego gościa zapytaliśmy również o nowy rozkład jazdy, który wszedł w życie kilka dni temu. Z punktu widzenia Zielonej Góry najważniejsze jest nowe połączenie do Jeleniej Góry.

Długo oczekiwany pociąg. To są dwie pary połączeń z Jelenią Górą. Tam możemy się przesiąść do Szklarskiej Poręby. Zachęcamy do skorzystania z tego połączenia. Pierwsze zostało uruchomione w tę niedzielę. Mamy nadzieję, że zbliżające się ferie sprawią, że wszyscy będziemy zainteresowani tym połączeniem.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o tym, kiedy pasażerowie będą mogli bezpośrednio udać się do Poznania lub Warszawy nie korzystając z komunikacji zastępczej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: