ROZMOWA NA 96 FM:

Wojewoda zapewnia: testów na koronawirusa mamy pod dostatkiem

Ile testów na obecność koronawirusa zostało wykonanych do tej pory w naszym regionie? Jakimi zasobami dysponuje laboratorium w Gorzowie, które jest przygotowane do ich weryfikowania? Na te pytania odpowiadał dziś w Rozmowie na 96 FM Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Laboratorium na północy regionu jest jedynym miejscem w województwie, gdzie wykonuje się testy na obecność koronawirusa.

Ono działa 24 godziny na dobę. W tym laboratorium wykonano 1175 testów, część z nich się oczywiście potwierdziła, a część nie. Być może niektórzy celowo przekazują, że tych testów jest za mało, że powinniśmy wszyscy je mieć, ale tak nie jest. Drodzy państwo, wszystkie wytyczne mówią, że testy robimy tylko osobom, które wykazują jakieś objawy, które były w kontakcie z chorymi. Nie ma potrzeby robienia tych testów osobom zdrowym. To nic nie daje.Władysław Dajczak

Wojewoda zapewnił na antenie Radia Index, że testów w naszym regionie jest pod dostatkiem.

I też uspokajam. W tej chwili mamy w laboratorium mamy 5400 testów i jak zapewnia minister zdrowia, jeśli jest potrzeba, to te testy będą dosyłane. Nie ma z nimi żadnego problemu.Władysław Dajczak

Władysław Dajczak zaapelował też, aby stosować się do zaleceń rządu. – Jeśli będziemy zdyscyplinowani, nie będziemy wychodzić bez potrzeby, to liczymy, że będziemy skuteczni i ta epidemia nie będzie się tak szybko rozprzestrzeniała.

Cała Rozmowa na 96 FM z wojewodą lubuskim na portalu wZielonej.pl i na Facebooku. Tam też więcej odpowiedzi na pytania słuchaczy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: