HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:

Wojewoda lubuski o 2021 roku: “Wszystkie plagi egipskie”

– To był bardzo trudny rok – mówił w Rozmowie na 96 FM Władysław Dajczak. Wojewoda lubuski zwrócił uwagę, że zmagaliśmy się przede wszystkim z koronawirusem, ale nie tylko.

Przedstawiciel premiera w regionie dziękował samorządowcom i służbom, przede wszystkim medycznym, za pracę w kończącym się roku.

Dotknęły nas właściwie wszystkie plagi egipskie. Mamy przecież koronawirusa, ale mamy też w województwie ptasią grypę i afrykański pomór świń. To wiązało wszelkie służby i trzeba było ogromnego wysiłku. Chcę podziękować wszystkim lubuskim medykom, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, pracownikom szpitali za ogromne zaangażowanie w walce z COVID-19.

A przed samorządami myślenie też o przyszłości, chociażby w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Drugi nabór wniosków potrwa do 15 lutego. Miasta mogą składać trzy wnioski na inwestycje do 5, 30 i 65 mln zł.

Jest obligatoryjny wniosek pięciomilionowy, które daje możliwość wejścia w ten program. Nawet jeśli gmina złoży inne wnioski i nie dostanie większych kwot, to 5 mln zł będzie gwarantowanych. Nie będzie sytuacji, że któraś z gmin nie dostanie pieniędzy. Wniosków na poziomie kilku i kilkunastu milionów będzie najwięcej.

Zielona Góra, jak już informowaliśmy zamierza ubiegać się o pieniądze m.in. na kolejną nitkę Aglomeracyjnej – od Trasy Północnej do Zacisza. O tym piszemy więcej na wZielonej.pl. Poniżej.

Będzie nowa nitka Aglomeracyjnej? Zielona Góra składa wniosek o rządowe pieniądze

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: