ROZMOWA NA 96 FM:

Woda z kranu? Nie tyle można, co trzeba pić. Dlaczego?

Skąd pochodzi nasza woda w kranach? Dlaczego warto ją pić? I czego nie wrzucać do sieci kanalizacyjnej? M.in. na te pytania odpowiadał w Rozmowie na 96 FM Krzysztof Witkowski, prezes Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji.

Pić prosto z kranu czy filtrować? Jaką wodę piją zielonogórzanie?

Na te głosy odpowiadał w Rozmowie na 96 FM prezes ZWiK-u. – Nie tylko można, ale trzeba pić wodę z kranu – zachęca i tłumaczy Krzysztof Witkowski.

Zwłaszcza w takie upały. Powtórzę to, co mówią lekarze, że przy takich wysokich temperaturach starsze osoby powinny nawadniać się właśnie wodą z kranu, bo ta woda ma minerały. Nie trzeba się bać, że ta woda jest niebezpieczna. Wręcz przeciwnie, jest to woda zawsze świeża, zawsze przebadana. Nie mamy nigdy pewności, jak długo woda w butelkach stała w magazynach i na słońcu oraz co się w niej znajduje.Krzysztof Witkowski, prezes ZWiK

Krzysztof Witkowski odradza także spożywanie wody po wcześniejszym filtrowaniu. – Pozbawiamy się w ten sposób cennych minerałów – dodaje prezes. W upały ZWiK dostarczał nawet do 34 mln litrów wody dziennie. Średnio dla Zielonej Góry dostarczane jest ok. 22 mln litrów wody w ciągu dobry.

Czego nie powinno się wrzucać do sieci kanalizacyjnej? Poniżej infografika.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: