ROZMOWA NA 96 FM:

Władze uczelni o sesji i stypendiach

– W większości przypadków system e-learningowy sprawdza się, choć dla niektórych to nowe doświadczenie – mówi o zdalnym nauczaniu w czasach koronawirusa prof. Wojciech Strzyżewski.

Prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego zdaje sobie sprawę z niedogodności, ale cieszy się, że zajęcia w miarę możliwości odbywają się zgodnie z planem. Podobnie jest z wypłacaniem stypendiów.

Chciałbym też uspokoić studentów, że stypendia zostały w marcu wypłacone normalnie. Za kwiecień również będą wypłacone normalnie. Skończyła się rekrutacja na studia drugiego stopnia. Pojawili się nowi studenci na studiach magisterskich, na wydziałach technicznych i ekonomicznych i te wnioski o stypendia również będą rozpatrzone i przyznane. Zgodnie z obowiązującymi terminami.prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studenci pytają też o decyzje dotyczące sesji egzaminacyjnej. Więcej powinno się wyjaśnić w połowie kwietnia.

W tej chwili nie jest to jeszcze przesądzone. Zajęcia są zawieszone do 10 kwietnia. Jeżeli sytuacja nie zmieni się od Świąt Wielkiej Nocy, to konieczna będzie reorganizacja roku akademickiego, sesji, ale i rekrutacji, bo nie wiemy też, czy matury nie zostaną przesunięte. Na pewno takie ruchy będą poczynione. Obyśmy nie musieli tego robić, ale jesteśmy na to przygotowani.prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prof. Strzyżewski zapytany o tegoroczne Bachanalia potwierdził słowa kanclerz uczelni, że świętowanie mogłoby się przenieść na początek października. – Będziemy mogli zaciekawić nowych studentów – dodał prorektor, z którym cała Rozmowa na 96 FM na portalu wZielonej.pl i na Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: