ROZMOWA NA 96 FM:

Wielkie przenosiny w „Norwidzie”. Remont ponad 40-letnich magazynów

Biblioteka Norwida to ostatnimi czasy miejsce wielu zmian. Obecnie w gmachu głównym trwa remont magazynów książnicy. A to nie jedyna modernizacja, która czeka instytucję.

Jak tłumaczy dyrektor Andrzej Buck, biblioteka pozyskała środki na przebudowę wnętrza magazynów. Prace potrwają do końca roku.

Ostatni raz w tej przestrzeni robiono coś w 1975 roku. Także i regały, i podłogi, i płytki są w nie najciekawszym stanie. To trwa już od tygodnia. Połowę zbiorów udało się przenieść. Musimy wynieść 230 tysięcy woluminów, nie licząc filmów i płyt. Andrzej Buck

Zbiory powrócą na swoje miejsce w styczniu przyszłego roku. W nowym magazynie zwiększy się pojemność – staną tam kompaktowe regały. A same woluminy będą jeszcze lepiej opisane.

To tylko jeden krok „Norwida” w stronę biblioteki XXI wieku. Dyrektor myśli również o modernizacji miejskich filii bibliotecznych.

Mamy przygotowany projekt – już nie tylko ideowy, ale i budowlany – modernizacji filii nr 4 na Podgórnej. Udało się nam pozyskać środki. I wiemy, jak chcemy to zrobić. Będzie nowa koncepcja zbiorów i oferty dla odbiorcy. Będziemy to robić w przyszłym roku. Andrzej Buck

Poza tym w planach jest punkt biblioteczny na terenie Centrum Przesiadkowego w Zielonej Górze.

W Rozmowie na 96 FM – także temat Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny i wystawy prac konkursowych oraz projektu „Żywa Biblioteka”.

Rozmowa na 96 FM – Andrzej Buck

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: