ROZMOWA NA 96 FM:

Wiadukt na ul. Batorego mógłby zostać otwarty dla pieszych?

Komunikacyjna dyskusja o mieście trwa w najlepsze. W Zielonej Górze są zwolennicy i przeciwnicy kilku inwestycji drogowych obok siebie w jednym czasie.

Budowa Aglomeracyjnej, remont Dworcowej i budowa Centrum Przesiadkowego, wreszcie wiadukt na Batorego. W mieście dzieje się sporo, co odczuwają zwłaszcza kierowcy. Marcin Pabierowski w Rozmowie na 96 FM mówił o tej ostatniej inwestycji. Wiceprzewodniczący Rady Miasta uważa, że magistrat powinien udostępnić dla pieszych remontowany wiadukt na ul. Batorego.

Przejście przy ul. Batorego należałoby udrożnić dla mieszkańców, w godzinach, gdy roboty budowlane nie są prowadzone. Był wykonywany tunel przy PKP, tam też jest duży generator ruchu i jakoś tam się dało. Tu też, moim zdaniem, można. Duże samorządy planują duże inwestycje w mieście. Można tak zaplanować organizację ruchu, żeby można było korzystać z tego miejsca.Marcin Pabierowski

Radny Platformy Obywatelskiej uważa, że błędem jest prowadzenie kilku inwestycji równocześnie blisko siebie.

Miasto jest sparaliżowane. Musimy mieć na względzie, żeby jedną inwestycję skończyć i drugą zaczynać. Ja wiem, że to nie zawsze wychodzi w stu procentach. Dzisiaj mamy pootwierane kilka odcinków. To nie jest wyrywanie zęba – róbmy raz, a dobrze. To jest harmonogram robót. Jeżeli jest gotowa dokumentacja, można zrobić dokładny harmonogram robót.Marcin Pabierowski

W audycji Tomasza Misiaka także o prawyborach i debatach, które organizuje Platforma Obywatelska. Marcin Pabierowski jest jednym z czterech kandydatów, spośród których partia wybierze tego, który powalczy o urząd prezydenta Zielonej Góry.

Rozmowa na 96 FM 17-04

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: