ROZMOWA NA 96 FM:

Walka z koronawirusem w regionie. E. Polak: ludzi nie interesuje, kto jest z Platformy, a kto z PiS-u

– Wszyscy powinni się teraz wywiązywać ze swoich kompetencji nadzwyczajnie, bo i czas jest nadzwyczajny – powiedziała w Rozmowie na 96 FM Elżbieta Polak.

Marszałek województwa mówiła też, jak wygląda bieżący kontakt między urzędami: marszałkowskim, wojewódzkim, a także samorządami.

Mieszkańców nie interesuje to, kto jest z Platformy, a kto z PiS-u. Zbyt mały jeszcze jest ten kontakt. Ja to rozumiem. Mamy teraz najazd Polaków na nasze granice. Wojewoda, który odpowiada za zarządzanie kryzysowe ma dużo obowiązków, staram mu się nie przeszkadzać. To, co należy do wspólnych zadań, realizujemy wspólnie. M.in. zakupy dla szpitali. Opiniowanie potrzeb szpitali przebiegło wczoraj bardzo szybko.Elżbieta Polak

Zarząd województwa zamierza przekazać 50 mln zł na doposażenie szpitali, które w regionie mają walczyć z epidemią. Oprócz lecznic w Zielonej Górze i Gorzowie, są to także placówki w Torzymiu, Szprotawie i Żarach. 5 mln zł z tej puli zostanie przeznaczonych na zakup testów na koronawirusa.

Już otrzymujemy oferty od firm, które dysponują różnymi testami. Eksperci ocenią, które trzeba kupić. Na przykład jedna z ofert to jest 70 zł brutto za test. Musimy zrobić rozeznanie rynku. Zapotrzebowanie przedstawiają szpitale, ale oczywiście jest to weryfikowanie, ponieważ nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim potrzebom szpitali w tym pierwszym rzucie.Elżbieta Polak

Elżbieta Polak w ubiegłym tygodniu, z powodu złego stanu zdrowia, poddała się testowi na obecność koronawirusa. Wynik był negatywny. W Rozmowie na 96 FM marszałek szczegółowo opisała procedury, jakie obowiązują przy badaniu. Cała audycja na portalu wZielonej.pl i na Facebooku Radia Index.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: