ROZMOWA NA 96 FM:

Walka z bazgrołami będzie trwać do skutku. „W końcu im się znudzi”

Na pierwszy ogień budynki komunalne, a następnie, przy wsparciu fundacji Soundcore, również budynki prywatne – niebawem na dobre ruszy walka z bazgrołami w Zielonej Górze.

Jednym z inicjatorów akcji jest radny Zielonej Razem Paweł Wysocki, który w Rozmowie na 96 FM mówił o kompleksowej walce z wandalami, których sam nazywa… obszczymurkami. Na stronie pogromcybazgrolow.pl możemy zgłosić bazgroła, którym pogromcy powinni się zająć. Jest też poradnik i hasło przewodnie: „Pokrywamy milczeniem farby mowę nienawiści”.

Planujemy zrobić akcję „stop hejt”. Jest taka ściana przy ul. Rzeźniczaka. Jak się idzie laskiem w stronę kościoła, tam jest taki płot pobazgrany. Tam są strasznie hejterskie wpisy. Chcemy zrobić miłosny mural, takie wrota do Doliny Gęśnika, bo ta droga właśnie tam prowadzi. To jest akcja radnego Filipa Gryki z Zielonej Razem. Już teraz działa strona pogromcybazgrolow.pl. Tam w zakładce „zgłoś bazgroła” można wstawić zdjęcie, napisać adres. My się zainteresujemy, napiszemy do właściciela, zarządcy budynku i postaramy się pozbyć takiego bazgroła.Paweł Wysocki

Na przełomie września i października na deptaku planowana jest weekendowa akcja zamalowywania bazgrołów. Przewidziane są także spotkania w szkołach, które mają za zadanie uświadomić młodzież, że tego typu akty wandalizmu są bez sensu, a mogą być także bardzo kosztowne. Wysocki zapewnił w Akademickim Radiu Index, że wraz z policją jest na tropie zielonogórskich obszczymurków.

Jest długa droga. Wiem z doświadczeń krakowskich i też się boję – odwetu u nas. My zamalujemy i na drugi dzień coś się pojawi. My jednak będziemy zamalowywać aż im się znudzi. To są osoby młode, które zazwyczaj tracą kieszonkowe na te farby. Pokażemy, że nie ma pozwolenia. Wiemy o pewnych osobach, które bazgrzą, patrzymy wam na ręce. Współpracujemy z policją. Policja zwykle umarzała takie sprawy, teraz chcemy nawiązać ścisłą współpracę. Złapiemy jednego, drugiego, mama trochę zapłaci za malowanie elewacji, to taka osoba się zastanowi. Już naprawdę wiemy o wielu osobach, które bazgrolą.Paweł Wysocki

Więcej o pogromcach bazgrołów, a także nowych koszach na śmieci oraz o akcjach dla seniorów w Rozmowie na 96 FM, która w całości poniżej.

Rozmowa na 96 FM 18-09

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: