ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Waldemar Michałowski: Wielkanoc? Zostańmy w domach

Czy zielonogórzanie są zdyscyplinowani i poddają się rygorowi pozostania w domach podczas epidemii koronawirusa? Między innymi o to pytaliśmy dziś Waldemara Michałowskiego.

Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasto Zielona Góra był dziś gościem w Rozmowie na 86 FM. Michałowski stwierdził, że postawa większości naszego społeczeństwa jest pozytywna.

Nasi koledzy z monitoringu obserwują miasto i przekazują mi relację. Jest mniej osób, które się poruszają. Jesteśmy zdyscyplinowani, choć są miejsca gdzie ludzie się gromadzili. To były jednak pojedyncze przypadku. Te osoby zostały upomniane. Waldemar Michałowski

Kluczowe dla naszego bezpieczeństwa – zdaniem Waldemara Michałowskiego – będą zbliżające się święta Wielkiej Nocy. Nasz gość podkreślił, żeby ograniczyć do minimum rodzinne spotkania i w miare możliwości komunikować się drogą elektroniczną.

Dzisiaj korzystamy z nowoczesnych technologii. Są komunikatory. Ten czas można wykorzystać, by spotkać się na święta za pośrednictwem drogi elektronicznej., Dobrym momentem będzie też wyłączenie wszystkich mediów i bycie z sobą. Waldemar Michałowski

Michałowski dodał, że jest optymistą i Polska nie powinna przejść takiej drogi jak we Włoszech czy Hiszpanii.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: