ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

W Zielonej Górze potrzeba bursy. Może naprzeciwko LO III?

Pierwszy dzwonek wybrzmi lada chwila. To, że 1 września w tym roku przypada na sobotę, to tylko odroczenie nieuniknionego – końca wakacji.

Wspólnie z Jackiem Budzińskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości zajrzeliśmy w Rozmowie na 96 FM do nowopowstającej stołówki przy Liceum Ogólnokształcącym nr 3, w którym radny jest nauczycielem. Kiedy zostanie wydany pierwszy obiad?

W naszej ocenie zaczniemy wydawać obiady w październiku. Stołówka jest na etapie wykończenia. Bardzo fajny obiekt, zapraszamy. Trzeba go jednak wyposażyć, musimy zobaczyć, jakie będzie zainteresowanie obiadami. One będą zamawiane w formie cateringowej. Dopiero, jak to zbilansujemy, to ruszymy z tematem. Myślę, że będzie duże zainteresowanie, bo połowa uczniów dojeżdża spoza nawet powiększonej Zielonej Góry.Jacek Budziński, radny PiS, nauczyciel w LO III

Budziński cieszy się ze stołówki i jednocześnie ubolewa, że w mieście nie ma miejsca dla uczniów dojeżdżających z dalszych odległości. Radny PiS-u twierdzi, że setka zdolnej młodzieży odpływa w ten sposób z Zielonej Góry. Budziński podaje rozwiązanie. Bursa w budynku naprzeciwko LO III.

Rok temu, po rozmowie z panią wiceprezydent Haręźlak, zaproponowałem, żeby miasto przejęło budynek naprzeciwko LO III. Ten, który należy do Gwardii. Budynek i sala gimnastyczna należą do  Komendy Wojewódzkiej Policji, skarbu państwa. Reszta – hotel, strzelnice – są nasze. Przejęlibyśmy to, bo i tak jest to puste. Tam kiedyś były laboratoria językowe dla policjantów. Można byłoby stworzyć tam wspaniały internat. Parking z przodu i z boku, z tyłu jest kuchnia w hotelu Gwardii i u nas stołówka. Idealne miejsce.Jacek Budziński, radny PiS, nauczyciel w LO III

Miasto obiecało zająć się sprawą bursy. Więcej w całej Rozmowie na 96 FM.

Rozmowa na 96 FM 31-08

Zobacz więcej
Back to top button
X