ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

W jaki sposób miasto powinno wspierać żużel?

To pytanie padało podczas ostatniej sesji w ratuszu, nad tym tematem pochylił się też w Rozmowie na 96 FM Adam Urbaniak. Radny Koalicji Obywatelskiej wspominał też, przy okazji podsumowań 2018 roku, miniony sezon żużlowców Falubazu.

A ten był niezwykle trudny i mógł się skończyć nawet spadkiem z PGE Ekstraligi. Ostatecznie zielonogórzanie utrzymali się po barażach. – I liga zaglądała w oczy z bardzo bliska – powiedział Urbaniak.

Obawiam się, że to zniszczyłoby dyscyplinę naszego sportu przez długie lata w naszym mieście. Wiele innych miast to udowadnia, że spadek wywołuje mniejsze zainteresowanie, w konsekwencji mniejszą ilość sponsorów i mniejszą ilość środków. Polonia Bydgoszcz miała przydomek “nigdy nie spadająca”, więc, jak raz spadła, to się podnieść nie może. Chyba jest teraz w II lidze.Adam Urbaniak

Już po zakończeniu sezonu władze miasta zadeklarowały chęć zostania udziałowcem żużlowej spółki. Mocno o tym dyskutowano już przy okazji sesji budżetowej.  – Pieniądze są już wpisane – mówi Adam Urbaniak, zaznaczając, że dyskusja będzie trwać. Wiceprzewodniczący rady miasta podaje trzy wyjścia.

Pierwsze – wykup akcji od obecnych akcjonariuszy i miasto zastępuje prywatny akcjonariat. Drugie – dołączenie do tych wspólników poprzez wykup nowych akcji. Trzecie rozwiązanie, to dotacyjny system, w którym miasto nie angażuje się kapitałowo, nie obejmuje akcji, nie staje się wspólnikiem, a pomaga na zasadzie dotacji, które następnie rozlicza.Adam Urbaniak

Urbaniak uważa, że pierwsze rozwiązanie jest najgorsze. Radny Koalicji Obywatelskiej zastanawiał się w Rozmowie na 96 FM czy nie lepiej byłoby pozostać przy dotychczasowym wspieraniu klubu w systemie dotacyjnym. Urbaniak nie przekreśla scenariusza z zakupem nowych akcji przez miasto, ale wyrażał też swoje wątpliwości, które można wysłuchać w całej Rozmowie na 96 FM na portalu wZielonej.pl.

Rozmowa na 96 FM 28-12

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: