ROZMOWA NA 96 FM:SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Tenis ziemny w CRS? Zielona Góra pierwszym wyborem tenisistów i działaczy!

– Rozmawialiśmy z kilkoma miastami, ale jak się „zapaliła lampka” Zielonej Góry, to od razu podchwyciliśmy temat – mówił o kulisach organizacji meczu w ramach Pucharu Davisa Rafał Helbik, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisowego, który był gościem Rozmowy na 96 FM.

Przypomnijmy, w dniach 13-14 września reprezentacja Polski w tenisie ziemnym, z Hubertem Hurkaczem na czele, zmierzy się z Koreą Południową w Zielonej Górze. Mecz odbędzie się w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego.

Rozmawialiśmy z kilkoma miastami, ale jak zapaliła się możliwość i “zielona lampka” dla Zielonej Góry, to od razu podchwyciliśmy temat. Wielkie podziękowania dla prezydenta Marcina Pabierowskiego i marszałka Marcina Jabłońskiego, którzy bardzo się w to zaangażowali.

Dyrektor sportowy przyznaje, że sami tenisiści bardzo lubią grać w hali CRS. Przypomnijmy, w przeszłości grano tu już nie tylko meczu Pucharu Davisa, ale także kobiece zmagania reprezentacyjne w ramach Pucharu Federacji.

Ma swoją specyfikę, jej budowa jest przyjazna dla tenisa. Kort ma fajne położenie, trybuny są takie, że z każdego miejsca fajnie widać. Jesteśmy w stanie wygenerować do 5 tys. miejsc. Patrząc na to, jak nasza drużyna gra, jesteśmy w stanie spokojnie w te dwa dni wypełnić ją po brzegi.

Zwycięstwo otworzy biało-czerwonym drogę awansu do elitarnego grona męskich, tenisowych reprezentacji. Cała Rozmowa na 96 FM.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00