LUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Szykuje się zmiana marszałka?

Elżbieta Polak od 2010 roku zajmuje stanowisko marszałka województwa lubuskiego. Nie zmieniły tego ostatnie wybory samorządowe, a czy zmienią tegoroczne wybory do europarlamentu?

To pytanie zadano w Rozmowie na 96 FM Sławomirowi Kotylakowi. Miejski radny Koalicji Obywatelskiej, a także dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego podkreśla, że miejsca na listach do Parlamentu Europejskiego mają ogromne znaczenie. Polak na liście Koalicji Europejskiej, w okręgu lubusko-zachodniopomorskim znalazła się na trzecim miejscu.

Życzę jak najlepiej Koalicji Obywatelskiej, liczę, że jak najwięcej kandydatów wejdzie do Parlamentu Europejskiego. Obecnie mówi się tylko o pozycjach na liście. To wybory, w których kolejność ma znaczenie. Jeśli pani marszałek zostanie wybrana głosami wyborców okręgu lubusko-zachodniopomorskiego, to będzie musiała podjąć decyzję, czy przyjmuje mandat i z automatu zrzeka się stanowiska marszałka czy też ten mandat przechodzi na kolejną osobę z listy.Sławomir Kotylak, Koalicja Obywatelska

Koalicja Europejska to połączone siły PO, SLD i PSL. W naszym okręgu jej listę otwiera Bogusław Liberadzki, a drugi jest Bartosz Arłukowicz. Czy Elżbieta Polak ma za zadanie„pociągnąć” listę, czy sama chce zamienić Lubuskie na Brukselę? Odpowiedzi na te pytania poznamy po wyborach, które odbędą się 26 maja.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: