ROZMOWA NA 96 FM:

Wybory na uczelni. Prof. Szczegóła: mało kto chciał mierzyć się z tymi wyzwaniami

Dziś powinniśmy poznać nowego rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przypomnijmy, jedynym kandydatem jest prof. Wojciech Strzyżewski, obecny prorektor ds. studenckich.

By zostać rektorem musi otrzymać ponad połowę głosów ze 145-osobowego Kolegium Elektorów. Głosowanie będzie miało formę zdalną. Obecny w Rozmowie na 96 FM prof. Lech Szczegóła z Uniwersytetu Zielonogórskiego zwracał uwagę na to, że koronawirus mocno zmienił nie tylko sposób głosowania, ale także czas przed wyborami.

Nie była możliwa typowa kampania, negocjacje, które ubarwiają cały ten proces wyboru kandydatów na rektora, oferowania programu, spotkań na wydziałach. Tego zostaliśmy pozbawieni. Już od dawna wydawało się, że kandydat – prof. Strzyżewski nie będzie miał silnego rywala. Pandemia tego nie zmieniła, może utrudniła zadanie komuś, kto mógł się pokazać gronu elektorów. Wynik nie jest zaskoczeniem, ale tryb wyborów będzie wyjątkowo oryginalny.

Naukowiec naszej uczelni podkreślił w rozmowie z Maciejem Noskowiczem, że przed nowym rektorem duże wyzwanie.

Zadziała niedługo reforma byłego ministra Gowina, która dla małych i średnich uczelni publicznych jest szalenie trudna. Pewnie mało kto chciał mierzyć się z tymi wyzwaniami, obok tego kandydata, jakie w ciągu 3-4 lat wystąpią.

Rozmowa na 96 FM nie tylko o wyborach uczelnianych, ale także prezydenckich. Prof. Szczegóła uważa, że druga tura jest niemal pewna. Więcej na portalu wZielonej.pl. Tam zobaczycie cały program.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: