ROZMOWA NA 96 FM:UCZELNIA:WAŻNE

Studenci kierunku lekarskiego odnoszą pierwsze sukcesy, a władze wydziału mają już pomysły na nowe specjalizacje

Fenomenalny sukces studentów kierunku lekarskiego to jeden z tematów poniedziałkowej „Rozmowy na 96 FM”. Gościem audycji była profesor Agnieszka Ziółkowska, dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Kilkanaście dni temu nasi studenci okazali się najlepsi podczas państwowego Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Czy taki wynik zaskakuje?

Wierzyliśmy w naszych studentów, a w zasadzie absolwentów. Bo zdawali ten egzamin już jako młodzi lekarze. Jest to dla nas powód do ogromnego zadowolenia i dumy. Z nich. Jest to dla nas ogromna satysfakcja i wskazówka, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze. 

 

Żacy UZ pokonali między innymi kolegów po fachu z Poznania oraz Białegostoku. Sukces zielonogórskich studentów cieszy tym bardziej, że są to pierwsi absolwenci kierunku lekarskiego na naszej uczelni.

Na ten sukces młodych lekarzy wpłynęło kilka czynników. Dobre przygotowanie, na które miała wpływ nasza kadra. Ponadto mało liczebna grupa, która od samego początku była bardzo ambitna. 

“Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku, zawsze o 9.30.

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00