ROZMOWA NA 96 FM:

Strajk nauczycieli w trakcie egzaminów? Prezeska ZNP: „nie mówimy, kiedy się odbędzie”

Ten rok zapowiada się dla nauczycieli bardzo pracowicie. Poza maturami i egzaminem gimnazjalnym po raz pierwszy przeprowadzony będzie egzamin ośmoklasisty. Jednocześnie wrócił temat podwyżek płac i ewentualnego strajku nauczycieli. Pojawiły się obawy, że może on sparaliżować pracę szkół w okresie egzaminacyjnym.

Bożena Mania, prezeska lubuskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego wspomniała, że na marzec zaplanowane jest referendum w środowisku oświatowym. Jest ono przygotowywane w porozumieniu z prawnikami.

Koleżanki, koledzy, wszyscy pracownicy szkoły będą mieli szansę wypowiedzieć się na temat referendum. Jeżeli to referendum wyjdzie na „tak” w danej placówce, bo nie ma czegoś takiego jak globalne referendum. Dana placówka udziela odpowiedzi w pytaniu referendalnym. Jeżeli okaże się, że jest zgoda, to strajk w danym momencie się odbędzie. Nie mówimy, kiedy ten strajk będzie, dlatego że zdarzały się poprzednim razem i zdarzają się pewne sytuacje mobbingowania albo ewentualnie kontrolowania i trochę przeszkadzania.Bożena Mania

Prezeska ZNP zapowiada jednak, że strajk, zgodnie z prawem, będzie zapowiedziany. Cała Rozmowa na 96 FM o sytuacji nauczycieli – dostępna poniżej.

Rozmowa na 96 FM – Bożena Mania

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X