ROZMOWA NA 96 FM:

Sługocki: rozmowy z nauczycielami? Nie ma co czekać do Wielkanocy

Do kiedy protestować będą nauczyciele? Kto siądzie z nimi do stołu, by spróbować znaleźć rozwiązania? Te pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi.

Waldemar Sługocki, senator Platformy Obywatelskiej w Rozmowie na 96 FM postawę rządu wobec protestujących od poniedziałku nauczycieli ocenił mianem skandalicznej. – Jest mi wstyd – powiedział szef lubuskich struktur tej partii, wzywając jednocześnie do podjęcia rozmów ze związkowcami premiera Mateusza Morawieckiego.

To jest jego obowiązek, bo stoi na czele rządu. Musi odnieść się do tego, co się dzieje w środowisku polskich nauczycieli. Mówimy o przyszłości państwa. Nie mamy co czekać na święta Wielkiej Nocy, tylko trzeba czym prędzej zasiąść do stołu i przekonywać nauczycieli do tego, żeby osiągnąć kompromis. To musi być jednak konstruktywna oferta, która poważnie potraktuje środowisko nauczycieli.Waldemar Sługocki, senator Platformy Obywatelskiej

Sługocki podkreślił, że nie da się budować innowacyjnej gospodarki bez wiedzy na odpowiednim poziomie w szkołach.

Kiedy zaszczepić w młodych ludziach pasję, zamiłowanie do nauki, do czytania książek, do eksperymentowania, do wynalazczości? Wtedy właśnie, gdy są w szkole. Kto ma ich zachęcić? Ludzie, których nie stać na to, żeby z pasją wykonywać swój zawód, bo walczą z problemami egzystencjalnymi. Kończą pracę w szkolę i biegną do innych zajęć, by utrzymać swoje rodziny, by zapewnić im godne warunki do życia.Waldemar Sługocki, senator Platformy Obywatelskiej

Rozmowa na 96 FM w całości do zobaczenia na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku. W niej także wspomnienie 9. rocznicy katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem oraz o majowych eurowyborach.

Zobacz więcej
Back to top button
X