ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Ślubowanie, a potem do roboty! Radny Binek o nowej kadencji w ratuszu

We wtorek w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się uroczysta sesja rady miasta, na której radni m.in. złożą ślubowanie. Zbigniew Binek kolejny raz będzie zasiadał w ratuszu.

Radny przyznaje, że mieszkańcy już dopytują, kiedy zajmie się ich sprawami. Binek liczy, że w nowej kadencji wiele spraw będzie kontynuowanych, tym bardziej, że zmian w składzie samej rady zaszło niewiele.

Debiutujących radnych jest sześcioro, nie każdy radny, który był dotychczas startował. Widać, że mieszkańcy dobrze chyba oceniają tę mijającą kadencję. Dużo dobrego się działo przez ostatnie 3,5 roku. Zawsze można zrobić więcej, ale Zielona Góra i w świadomości mieszkańców, w różnego rodzaju rankingach coraz lepiej się prezentuje.dr Zbigniew Binek

Teraz kadencja będzie dłuższa, bo pięcioletnia. Radny Binek chce, bez względu na polityczne podziały i przynależności klubowe, wspólnie spotykać się z innymi radnymi ze swojego okręgu na Chynowie. Wtedy, jak twierdzi, można będzie jeszcze efektywniej działać na rzecz lokalnej społeczności.

Nie chciałbym, żeby w mieście było jakiekolwiek partyjniactwo, tylko, żeby każdy patrzył na dobro mieszkańców. Mam pomysł, żeby w okręgu, w którym jest pięciu radnych zorganizować spotkanie, ale nie tylko tych radnych z naszego klubu.dr Zbigniew Binek

Tuż po ślubowaniu przed radnymi ważna praca nad przyszłorocznym budżetem miasta. – Większość radnych jest z poprzedniej kadencji, więc nie powinno być problemu, a nowi zostaną rzuceni od razu na głęboką wodę. Kto czegoś nie rozumie, to powinien pytać – dodał Binek, z którym cała Rozmowa na 96 FM na portalu wZielonej.pl.

Rozmowa na 96 FM 15-11

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: