ROZMOWA NA 96 FM:

Skorulski: Dyrektorzy najlepiej wiedzą, jak organizacja pracy przedszkola czy szkoły powinna wyglądać

– To trudny czas, w którym trzeba podejmować odważne decyzje – mówił o dyrektorach placówek oświatowych Jarosław Skorulski, naczelnik wydziału oświaty i spraw społecznych w Urzędzie Miasta. Przypomnijmy, że dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. 

Skorulski na naszej antenie składał życzenia wszystkim pracownikom oświaty oraz dziękował za pracę, zwłaszcza teraz, w dobie epidemii koronawirusa.

Mieliśmy pełną świadomość, rozpoczynając pracę 1 września, że to będzie trudny i szczególny rok. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim dyrektorom za sprawność organizacyjną, jaką wykazują i za to, w jaki sposób reagują na wszystkie przypadki związane z tym trudnym czasem, a te przypadki zdarzają się każdego dnia. To trudny czas, w którym trzeba podejmować odważne decyzje.

Skoro przy epidemii jesteśmy, to naczelnika zapytaliśmy także o tryb pracy zielonogórskich szkół. Które placówki funkcjonują zdalnie?

Na dziś wyłączone w całości są dwie placówki: Zespół Szkół Ekologicznych i Liceum Akademickie, natomiast w pozostałych jednostkach, gdzie stwierdzono przypadki nauka odbywa się hybrydowo. Dzisiaj rano były kolejne telefony i kolejne decyzje zapadały.

Skorulski został zapytany także o to, czy wkrótce spodziewa się w pełni zdalnego nauczania w szkołach. – Nie chcę prorokować – stwierdził naczelnik, który jest też prezesem stowarzyszenia Nasze Zatonie. W Rozmowie na 96 FM także o pałacu w tamtejszej dzielnicy Zielonej Góry.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: