ROZMOWA NA 96 FM:

Senior to już nie jest „babcia w chuście”

Demografia zmusiła nas do tego, żeby zająć się seniorami – mówi Zbigniew Pędziński z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Gość Rozmowy na 96 FM mówił, że dzisiejsi seniorzy różnią się od rówieśników z dawnych lat. Dziś chcą miło i aktywnie spędzać czas oraz, przede wszystkim, wychodzić do ludzi.

Dzisiaj seniorzy są mobilni, zmotoryzowani. Wychodzą też naprzeciwko samym oczekiwaniom społecznym, że nie siedzą w domach. Pokazują się na zewnątrz.Zbigniew Pędziński

Pędziński przyznaje, że Polski Komitet Pomocy Społecznej stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom seniorów, a ich potrzeby są różne.

Jeden potrzebuje kontaktu z prawnikiem, drugi z lekarze, trzeci z dietetykiem itd. Staramy się organizować im czas tak, żeby wychodzić naprzeciwko ich oczekiwaniom.Zbigniew Pędziński

Dla seniorów organizowane są też półkolonie na jędrzychowskich działkach, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku zorganizowane będą dwa turnusy. Jeden na przełomie czerwca i lipca, a drugi w sierpniu. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisywać się można w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej, który w Zielonej Górze mieści się przy ul. Moniuszki 35. Klub Seniora „Wrzos” ma w tej chwili 40 osób, a gotowy jest przyjąć dwukrotnie więcej osób. Więcej na ten temat w Rozmowie na 96 FM.

Rozmowa na 96 FM 23-03

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00