ROZMOWA NA 96 FM:

Schronisko to ma być inwestycja na 50 lat. Tylko gdzie?

Gdzie powstanie nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt? Nad tym pracuje powołana uchwałą rady miasta komisja, w skład której wchodzi m.in. radny Marcin Pabierowski.

Informacja, że schronisko ze Szwajcarskiej miałoby przywędrować do Łężycy spotkała się z protestem części mieszkańców. Skłoniła też do szerszej dyskusji nad inwestycją, która ma Zielonej Górze służyć na wiele lat. Komisja ma już za sobą pierwsze spotkanie. Miasto chce wsłuchać się też w głosy mieszkańców.

Dzisiaj jest wywołany temat, żeby mieszkańcy sami zgłaszali lokalizacje. Warto jednak oprzeć się o konsultacje. Łężyca jest dobrym miejscem, ale są też lepsze. Jest strefa w Kisielinie. Mieszkańcy ślą propozycje, ale ja chciałbym odwrócić ten dialog i najpierw pokazać dobre przykłady.Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej

Nowoczesne schroniska są m.in. w Sopocie, Koszalinie, Grudziądzu czy we Wrocławiu. Radny Pabierowski zwraca uwagę na to, by patrzeć na inne samorządy i na to, jak dzięki nowoczesnym technologiom obniżane są koszty eksploatacji.

Musimy uwzględnić wiele czynników, nie tylko dostęp, dojazd, odległości od zabudowań, ale też koszty eksploatacji. Grudziądz wybudował za 6 mln zł, Wrocław ma świetne, nowoczesne schronisko z kolektorami. Chodzi o to, żeby nie kumulować kosztów utrzymania. Pamiętajmy, że te obiekty budujemy na 50 lat, tego nie buduje się często. Musimy podejść odpowiedzialnie do sprawy. Uczulam też mieszkańców, że dzisiaj to są zupełnie inne obiekty, jak kiedyś.Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej

Mieszkańcy swoje propozycje mogą nadsyłać wraz z opisem i mapką sytuacyjną do 16 lipca na adres mailowy: redakcja@um.zielona-gora.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: